Servis a údržba elektromobilů Škoda

Důležitá fakta o servise elektromobilů

V plně elektrifikovaných modelech Škoda je méně dílů vyžadujících servis a údržbu, než ve vozech se spalovacím motorem, což vede k nižším nákladům na jejich provoz.

Stejně jako běžné automobily však vyžadují i elektromobily Škoda pravidelný servis. Součástí servisu je kontrola specifických komponent pro elektromobily, včetně chladicího systému baterie.

V případě potřeby specializovaných (typicky elektrických) oprav vždy doporučujeme využít služeb autorizovaného servisu s vysoce kvalifikovanými odborníky a špičkovými diagnostickými technologiemi.

Co Váš elektromobil Škoda nebude potřebovat

Na rozdíl od benzinových nebo naftových motorů s tisíci pohyblivých částí nevyžaduje elektromotor tolik pozornosti. Mnoho servisních úkonů, na které jsme zvyklí u běžných spalovacích motorů, není u elektromobilů potřeba.

Jak často je nutná servisní kontrola?

I přesto, že jsou elektromobily Škoda méně náročné na servis, je nutná jejich pravidelná údržba. Pokud máte vůz Enyaq nebo Enyaq Coupé, měli byste každé dva roky absolvovat pravidelnou servisní prohlídku, která však není závislá na počtu najetých kilometrů - na rozdíl od vozů se spalovacím motorem, které vyžadují pravidelný servis také po určitém počtu najetých kilometrů.

Proč vyžadují elektromobily Škoda pravidelnou údržbu?

Doplnění klimatizace a výměna filtru klimatizace

Pravidelná údržba náplně klimatizace je výrobcem předepsaná každé čtyři roky, tedy každou druhou servisní prohlídku. Výměna kabinového filtru je výrobcem předepsaná každé dva roky, tedy každou servisní prohlídku. Pravidelná výměna kabinového filtru umožní správné proudění vzduch do vozu. Může tedy ovlivnit komfort cestování.

Diagnostika softwaru automobilu

Aby váš elektromobil Škoda iV fungoval bez problémů, měl by mít vždy k dispozici nejnovější aktualizace softwaru.

Pravidelná kontrola běžných dílů

Běžné systémy, jako jsou brzdy, řízení nebo odpružení, je třeba pravidelně kontrolovat stejně jako u vozidel se spalovacím motorem.

Příklady servisních úkonů v různých intervalech

Servisní úkony při pravidelné návštěvě servisu se v různých intervalech nepatrně liší,
podívejte se na příklad návštěvy našeho servisu s vozem Enyaq Coupé RS iV.

Prohlídka

Servis brzdové kapaliny 1l

Výměna pylového filtru

Čištění odtokového kanálu V případě, že je vůz vybaven střešním oknem

Výměna náplně klimatizace R744

×

Záruky a prodloužený servis pro Váš elektromobil Škoda

Záruka na trakční baterii

Garantujeme, že kapacita baterie neklesne po ujetí 160 000 km nebo uběhnutí 8 let (podle toho co nastane dříve) pod 70 %. Současně dáváme po tuto dobu garanci na bezplatné opravy případných závad u vysokonapěťové baterie.

Škoda záruka

Škoda Prodloužená záruka

Aby každá vaše jízda elektromobilem Škoda byla vždy bezpečná, připravili jsme pro vás Škoda Prodlouženou záruku. Získáte tak záruku prodlouženou až na 5 let / 100 000 kilometrů a rozšíření základní záruky mobility.

Škoda Prodloužená záruka

Škoda Předplacený servis

Škoda Předplacený servis kryje náklady na servisní prohlídky, výměny brzdové kapaliny, pylového filtru a dle varianty též výměnu dílů podléhajících běžnému opotřebení. Provoz vašeho elektromobilu Škoda iV tak bude ještě bezstarostnější.

Škoda Předplacený servis

Příslušenství Škoda iV

Katalog příslušenství k nabíjení

Služby pro Váš elektromobil Škoda

Škoda Connect

On-line služby Škoda Connect vám umožní naplno prožít každý den! Zakoupením všech nebo pouze některých balíčků služeb dáte svému vozu spoustu nových funkcí. Díky aplikaci můžete například vzdáleně ovládat nabíjení baterie nebo klimatizaci. Budete tak mít svůj elektromobil stále pod kontrolou.

Škoda Connect

Snadné dobíjení díky Powerpass

Kartu Powerpass můžete použít u většiny veřejných poskytovatelů nabíjení včetně přístupu do sítě rychlého nabíjení IONITY. S jednou kartou pak můžete nabíjet prakticky kdekoli. Všechny údaje o nabíjení a platbách budete mít přehledně k dispozici v mobilní aplikaci.

Služby Škoda iV

Přečtěte si odpovědi na často kladené otázky o provozu elektromobilů