Zcela nová Škoda Superb přijíždí na český trh

› Do prodeje vstupuje jako první varianta kombi s motorizací 2,0 TDI 110 kW DSG
› Vlajková loď mladoboleslavské automobilky portfolia modelů se spalovacími motory bude na tuzemském trhu dostupná ve 2 výbavových stupních za doporučené prodejní ceny od 1 035 000 Kč včetně DPH
› Inovativní bezpečnostní systémy, široká škála individuálních výbavových prvků i důraz na ekologii

Mladá Boleslav, 9. listopadu 2023 – Všichni autorizovaní obchodníci značky Škoda na území České republiky začínají přijímat objednávky na novou generaci modelu Superb. Vlajková loď mladoboleslavské automobilky portfolia modelů se spalovacími motory přichází na domácí trh nejprve v karosářské variantě kombi s jednou motorizací. Další pohonné jednotky, jakož i provedení liftback, rozšíří nabídku modelové řady Superb v průběhu roku 2024.

Do prodeje nejprve vstupuje moderní a velmi úsporná spalovací jednotka 2,0 TDI 110 kW DSG
Škoda Superb Combi je aktuálně dostupná s výkonnou a úspornou pohonnou jednotkou 2,0 TDI 110 kW, která je standardně spojena se sedmistupňovou automatickou převodovkou DSG. Její točivý moment vrcholí hodnotou 360 Nm při 1600–2750 ot/min. Další motorizace budou nabíhat v průběhu roku 2024. Všichni autorizovaní partneři značky Škoda na území ČR začali přijímat objednávky, první vozy budou zákazníkům k dispozici ve druhém čtvrtletí roku 2024.

Bohatá výbava už v základu
Na českém trhu se nový Superb Combi nabízí ve 2 výbavových stupních. Už základní verze Selection se může pochlubit mimořádně bohatou standardní výbavou, přičemž mnohé položky mezigeneračně přibyly. Jedná se například o parkovací senzory vpředu i vzadu, parkovací kameru vzadu, tempomat s inteligentním omezovačem rychlosti, komfortní přední sedadla s částečně elektrickým nastavením, 17palcová litá kola Mintaka a mnoho dalšího. Doporučená prodejní cena pro naftovou motorizaci startuje na 1 035 000 Kč včetně DPH. Vrcholná verze Laurin&Klement přidává třeba masážní funkci předních sedadel s 10 vzduchovými vaky, elektricky ovládaný roletový kryt zavazadlového prostoru pro kombi, asistovanou jízdu 2.0+ s uloženým parkovacím manévrem či ambientní osvětlení interiéru s RGB modulem. Vrchol nabídky L&K je k dostání za doporučenou prodejní cenu od 1 235 000 Kč včetně DPH.

Sázka na ekologii
Čtvrtou generaci modelu Superb charakterizuje dominantní příď, která se inspirovala designovým jazykem Modern Solid. Zcela nový koncept interiéru zahrnuje volně stojící obrazovku infotainmentu o úhlopříčce až 13″. Volič převodovky se přesunul na sloupek řízení, což umožnilo vytvořit přehlednou a mnohem prostornější středovou konzoli. Soužití s vozem usnadňuje celkem 28 chytrých řešení Simply Clever, z nichž některá jsou k dispozici poprvé. Důraz na ekologii podtrhují textilní potahy vyrobené výhradně z recyklovaných materiálů. Také charakteristický deštník a škrabka na led jsou zhotoveny z recyklovaných plastů. V oblasti bezpečnosti nabídne nový Superb inteligentní asistenční systémy, které jsou pro tento model novinkou, jako například asistent při odbočování nebo antikolizní asistent. Další systémy, známé již z předchozí generace, byly zdokonaleny.

Nová struktura nabídky usnadní výběr
Od začátku mohou zákazníci vybírat z kompletní škály osmi laků karoserie, z nichž šest je zcela nových. Totéž platí pro šest variant interiérů s pečlivě sladěnými barvami a materiály, které reflektují moderní životní styl. Stupeň Selection dává na výběr čtyři designy interiéru, pro Laurin&Klement lze volit ze dvou barevných variant. K novému vozu Škoda Superb Combi je možné pořídit výhodnou službu předplaceného servisu, jehož ceny se oproti předchozí generaci nezměnily.